Tehotenské fotenie je veľmi podobné ako rodinné. Často čakáte už druhé, či tretie bábätko, preto je všetko fotené skôr ako momentky, keď sa bavíte s deťmi. Ak je to Vaše prvé fotenie s bruškom, tu je pár rád a tipov, ako to celé prebieha, čo si so sebou priniesť a obliecť:


  1. Samotné fotenie stačí zarezervovať cca 2-3 týždne pred fotením. Čas fotenia (tt) nechám na Vás, Vy najlepšie viete, kedy sa cítite dobre. Niekedy fotím týždeň pred pôrodom a niekedy v 7. mesiaci. Dôležité je, aby bolo bruško krásne vidieť.
  2. Deň-dva pred fotením si píšeme kvôli počasiu (ak je fotenie vonku). Ak by ste museli fotenie zrušiť, stačí napísať/zavolať a dohodneme iný termín. Storno poplatok neplatíte.
  3. Samotné fotenie prebieha v pohodovej atmosfére, skôr ide o zachytenie momentiek, do fotenia iba jemne zasahujem a korigujem, takže nemáte pocit, že nemôžete ani žmurknúť.
  4. Na fotenie odporúčam jednofarebné oblečenie, bez výrazných vzorov a nápisov značiek. Krásne vyniknú pastelové alebo prírodné farby, ale zaujímavo pôsobí aj jedna výrazná farba, napr. čisto červené šaty. Vôbec nemusíte prísť na fotenie rovnako oblečení, ak nechcete. Bodky, pásiky, jemné kvetinové vzory tiež pekne vyniknú. Odporúčam priniesť aj ešte jedno-dve oblečenie na prezlečenie.
  5. Rekvizity – môžete si priniesť foto z ultrazvuku, malé topánočky a malé oblečenie pre bábätko, ak už máte kúpené. Ja mám rekvizity tiež k dispozícii, tie už spolu vyberieme, ktoré sa nám budú hodiť k danému miestu/téme fotenia.